راهنمای ثبت نام و ورود در سامانه "پذیرش اینترنتی" آزمایشگاه رازی رشت

 

1) به صفحه اصلی سایت آزمایشگاه رازی به آدرس http://www.razipath.com مراجعه نمایید.

2) گزینه "پذیرش / پاسخ دهی اینترنتی" را از صفحه اصلی و یا از منوی بالای سایت "ورود یا ثبت نام" را انتخاب فرمایید.

3) صفحه پذیرش اینترنتی به آدرس https://razipath.net/nobat مطابق تصویر زیر باز خواهد شد.

4) اگر پیش از این ثبت نام نموده اید برای ورود به سامانه گزینه "ورود" و در غیر اینصورت گزینه "ثبت نام" را انتخاب نمایید.

ثبت نام:

  1. برای ثبت نام الزامیست نام/ نام خانوادگی/  کد ملی یا کد فراگیر اتباع خارجی/  شماره تلفن همراه و جنسیت فرد آزمایش دهنده را وارد نموده و گزینه "ثبت نام" را انتخاب نمایید.
  2. کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره همراه بعنوان کلمه عبور استفاده خواهد شد.

ورود:

  1. برای ورود به سامانه کافیست از کد ملی و شماره همراهی که در هنگام ثبت نام استفاده نموده اید جهت ورود به سامانه استفاده نمایید.
  2. در صورت فراموشی کلمه عبور از گزینه "بازیابی کلمه عبور" استفاده نمایید و در صورت عدم موفقیت با شماره 32312094-013 تماس حاصل فرمایید.

 

راهنمای ثبت درخواست آزمایش و دریافت پذیرش اینترنتی آزمایشگاه رازی رشت

1)پس از ورود به "سامانه پذیرش اینترنتی" به آدرس https://razipath.net/nobat به صفحه نخست کاربری مطابق با تصویر زیر وارد میشوید.

2)برای شروع گزینه "ثبت درخواست آزمایش جدید" را از صفحه اصلی انتخاب نمایید.

3) در این مرحله مطابق با تصویر زیر نوع "بیمه پایه" و "بیمه تکمیلی" خود را انتخاب نمایید و در صورت وجود "توضیحات" پس از درج آن، گزینه "مرحله بعد" را انتخاب نمایید.

4) در صورت نداشتن هریک از بیمه های پایه یا تکمیلی و یا محاسبه هزینه بصورت آزاد گزینه "بیمه پایه ندارم" یا "بیمه تکمیلی ندارم" را انتخاب نمایید.

5) در این مرحله پس از اطمینان از انتخاب صحیح بیمه پایه و بیمه تکمیلی نسبت به ارسال تصویر صفحه اول دفترچه بیمه و تصویر نسخه پزشک مطابق با تصویر زیر اقدام نموده و گزینه "ادامه" را انتخاب نمایید. ( لازم به ذکر است در صورت نداشتن بیمه نیازی به ارسال تصویر از صفحه اول دفترچه نمی باشد و فقط تصویر نسخه را ارسال نمایید )

6)در این مرحله آزمایشگاه در اسرع وقت به درخواست شما در سامانه "پذیرش اینترنتی" پاسخ داده و شما می توانید از قسمت پنل کاربری، نتیجه درخواست خود را پیگیری نموده و توضیحات لازم برای آمادگی های پیش از آزمایش را دریافت نمایید.

7) پس از ورود دوباره به پنل کاربری خود، وارد بخش "آزمایش های من" گردید. در این قسمت هزینه آزمایش خود را مشاهده میکنید و در صورت تمایل روی گزینه ی تکمیل کلیک کنید.

8) در این مرحله پس از مطالعه پیام هایی که برای شما گذاشته شده است در پایین صفحه محل انجام نمونه گیری (در آزمایشگاه یا در محل شما) را انتخاب نمایید.

  •  در صورتي که پذيرش اينترنتي تا قبل از ساعت 14:30 انجام پذيرد ، امکان انتخاب نوبت نمونه گیری براي روز بعد نيز وجود دارد. در غير اين صورت بيمار تنها قادر به اخذ نوبت براي 48 ساعت بعد ميباشد.
  •  نمونه گیری در محل شما می بایست در محدوده مورد تایید آزمایشگاه باشد.
  •  نمونه گیری در تعطیلات رسمی و جمعه ها امکان پذیر نمی باشد.

 9) روز و ساعت  مورد نظر خود را برای نمونه گیری انتخاب نمایید.

 10) سپس گزینه "پرداخت" را انتخاب کنید.

11) پس از پرداخت موفق مجددا به صفحه کاربری هدایت شده و کد پیگیری خود را دریافت می نمایید.

12) لازم به ذکر است در روز مراجعه به آزمایشگاه کد پیگیری خود را حتما به همراه داشته باشید.

 

در صورت بروز مشکل در هریک از مراحل ثبت درخواست با شماره تلفن 32312094-013 تماس بگیرید.© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت میباشد.