آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت در سال 1365 افتتاح گردید و به مرور زمان توسعه یافته و هم­اکنون این آزمایشگاه  در چهار بخش کلینیکال پاتولوژی ، آناتومیکال پاتولوژی ، مولکولار پاتولوژی و ژنتیک فعالیت می نماید .

رویکرد  این آزمایشگاه انجام صحیح و دقیق آزمایشات  و جوابدهی سریع  با رعایت اصول کنترل کیفی و ایمنی می باشد .

آزمایشگاه رازی با بهره گيري از سيستم مديريت كار آمد، تكنولوژي پيشرفته فني و پرسنل مجرب و كار آزموده همواره سعي دارد خدمات تشخیصی خود را در بالاترين سطح كيفيت در كشور ارائه نمايد. در این آزمایشگاه شرایط برای راه اندازی آزمایشات جدید با توجه به وجود آزمایشگاههای ارجاع و امکانات موجود فراهم است .

آزمایشگاه های ارجاع کننده

 در حال حاضر آزمایشگاه رازی به عنوان مرجع 46  آزمایشگاه در سطح استان می باشد که تست های تخصصی کلینیکال پاتولوژی وآناتومیکال پاتولوژی خود را به این آزمایشگاه  ارسال می نمایند

همچنین این آزمایشگاه از طرف مرکز بهداشت استان گیلان به عنوان آزمایشگاه مرجع برای غربالگری تست های تیروئیدی بدو تولد و نیز طرح غربالگری تالاسمی انتخاب شده است .

آزمایشگاههای  مرجع         

آزمایشگاه رازی با تعدادی از آزمایشگاه معتبر تهران به عنوان آزمایشگاه مرجع قراداد همکاری دارد که تستهای نادر را با رعایت اصول کامل استاندارد به این مراکز ارسال می نماید . همچنین برخی از تستهای نادر که در ایران قابل انجام  نمی باشند به آزمایشگاه واگنر آلمان ارسال می گردد .

آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی همواره شناسايي نيازها و انتظارات مشتريان خود را به عنوان مهم ترين عامل موفقيت تلقي مي كند . مديريت ارشد آزمایشگاه همواره برآورده سازي نيازهاي مشتري را با هدف افزايش و ارتقاء ميزان رضايت به عنوان يكي از اهداف اصلي آزمایشگاه تعريف كرده و نیل به این هدف را مورد پایش قرار میدهد .

خط مشی آزمایشگاه رازی

ارائه خدمات با کیفیت اولویت همیشگی ماست.

با اعتقاد به اهميت متعهدانه كار در آزمايشگاه پزشكي، ما در آزمايشگاه رازي همواره مي­كوشيم تا با دميدن روح "تعهد"  و ارتقای سطح دانش و آگاهي  در تمامي مديران و كاركنان آزمايشگاه نسبت به  حرفه پزشكي  ،  مردم  و  نيز شهری  كه در آن زندگي مي­كنيم  علاقه وفاداري و تعهد خود را به اثبات برسانيم.

آزمايشگاه رازي ، طبق برنامه­اي مدون، از پيش تعيين شده  و   فراگير   در راستاي تحقق اهداف ذيل قدم برداشته و خواهد برداشت

1-ارتقای كيفيت خدمات آزمايشگاهي به گونه­اي كه  همواره معيار و شاخصي براي ارزيابي كيفيت باشيم    

  • افزایش رضایتمندی افرادی که به گونه ای با این مرکز در ارتباط هستند، به شیوه ای که توان خود را در برطرف کردن نیاز های آنان مستمرأ افزایش دهیم
  • تكيه دائم بر اصول اخلاقي ، چه اخلاق عمومي و چه اخلاق حرفه اي
  • بكارگيري كاركنان مجرب و آموزش ديده و نيز ارتقا و بازآموزي دوره­اي آنان
  • بهبود مداوم و مستمر کیفیت

تحقق اهداف فوق همواره مد نظر مديريت و تمامي كاركنان آزمايشگاه رازي بوده  و با تمام وجود، شرايط تسهيل كننده نيل به اين اهداف را مي­جوييم.

برای رسیدن به این اهداف همواره  استفاده از ادوات و تجهيزات مدرن ، بكارگيري الزامات استانداردمدیریتی   ISO 9001-2008 ، استاندارد های تخصصي آزمايشگاهي نظير ISO 15189:2007 و نیز الزامات بیان شده توسط آزمایشگاه مرجع سلامت ، جزء لاينفك سياستگذاري­هاي كلان اين مركز مي­باشد.

تیم آزمایشگاه :

دکتر صبا هدی  ( پزشک - متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی )

دکتر رضا شهباز (پزشک - متخصص کلینیکال پاتولوژی )

دکتر سید محمود حبیب زاده ( پزشک - متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی )

دکتر علیرضا مصباح (پزشک - متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی )

دکتر فاطمه شاهسواری ( دندان پزشک - متخصص پاتولوژی دهان و دندان  )

دکتر مرجان عسگری (  پزشک - دکترای ژنتیک پزشکی )

متین وصال ( کاردان آزمایشگاه - سوپروایزر ، مسئول بخش مدیریت کیفیت ، مسئول روابط عمومی )

شهرام فتاحی فر (کارشناس آزمایشگاه - مسئول بخش کنترل کیفی )

محمد امید دوست ( كارشناس حسابداري - مسئول امور مالی )© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت میباشد.