آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت در سال 1365 افتتاح گردید و به مرور زمان توسعه یافته و هم­اکنون این آزمایشگاه در چهار بخش کلینیکال پاتولوژی، آناتومیکال پاتولوژی، مولکولار پاتولوژی و ژنتیک فعالیت می نماید.

رویکرد این آزمایشگاه انجام صحیح و دقیق آزمایشات و جوابدهی سریع  با رعایت اصول کنترل کیفی و ایمنی می باشد.

آزمایشگاه رازی با بهره گیری از سیستم مدیریت كار آمد، تكنولوژی پیشرفته فنی و پرسنل مجرب و كار آزموده همواره سعی دارد خدمات تشخیصی خود را در بالاترین سطح كیفیت در كشور ارائه نماید. در این آزمایشگاه شرایط برای راه اندازی آزمایشات جدید با توجه به وجود آزمایشگاههای ارجاع و امکانات موجود فراهم است.

 

پذیرش اینترنتی:

به منظور تسریع در امر پذیرش و کاهش زمان انتظار مراجعین ، امکان پذیرش اینترنتی به صورت غیر حضوری فراهم می باشد. در این روش مراجعین پس از ثبت نام در سایت و ارسال نسخه خود و با دریافت کد رهگیری، تنها با پرداخت مبلغ علی الحساب 500.000 ریال مراحل پذیرش اینترنتی خود را تکمیل نموده و با مراجعه به محل آزمایشگاه، بطور مستقیم به واحد پذیرش اینترنتی و سپس واحد نمونه گیری راهنمایی می شوند.

 

آزمایشگاه های ارجاع کننده:

در حال حاضر آزمایشگاه رازی به عنوان مرجع 46  آزمایشگاه در سطح استان می باشد که تست های تخصصی کلینیکال پاتولوژی وآناتومیکال پاتولوژی خود را به این آزمایشگاه ارسال می نمایند.

همچنین این آزمایشگاه از طرف مرکز بهداشت استان گیلان به عنوان آزمایشگاه مرجع برای غربالگری تست های تیروئیدی بدو تولد و نیز طرح غربالگری تالاسمی انتخاب شده است.

آزمایشگاههای مرجع :

آزمایشگاه رازی با تعدادی از آزمایشگاه معتبر تهران به عنوان آزمایشگاه مرجع قراداد همکاری دارد که تستهای نادر را با رعایت اصول کامل استاندارد به این مراکز ارسال می نماید. همچنین برخی از تستهای نادر که در ایران قابل انجام نمی باشند به آزمایشگاه واگنر آلمان ارسال می گردد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی همواره شناسایی نیازها و انتظارات مشتریان خود را به عنوان مهم ترین عامل موفقیت تلقی می كند. مدیریت ارشد آزمایشگاه همواره برآورده سازی نیازهای مشتری را با هدف افزایش و ارتقاء میزان رضایت به عنوان یكی از اهداف اصلی آزمایشگاه تعریف كرده و نیل به این هدف را مورد پایش قرار میدهد.

خط مشی آزمایشگاه رازی:

ارائه خدمات با کیفیت اولویت همیشگی ماست.

با اعتقاد به اهمیت متعهدانه كار در آزمایشگاه پزشكی، ما در آزمایشگاه رازی همواره می­كوشیم تا با دمیدن روح "تعهد" و ارتقای سطح دانش و آگاهی در تمامی مدیران و كاركنان آزمایشگاه نسبت به حرفه پزشكی، مردم و نیز شهری كه در آن زندگی می­كنیم علاقه وفاداری و تعهد خود را به اثبات برسانیم.

آزمایشگاه رازی، طبق برنامه­ای مدون، از پیش تعیین شده و فراگیر در راستای تحقق اهداف ذیل قدم برداشته و خواهد برداشت.

1- ارتقای كیفیت خدمات آزمایشگاهی به گونه­ای كه همواره معیار و شاخصی برای ارزیابی كیفیت باشیم.

  • افزایش رضایتمندی افرادی که به گونه ای با این مرکز در ارتباط هستند، به شیوه ای که توان خود را در برطرف کردن نیاز های آنان مستمرأ افزایش دهیم
  • تكیه دائم بر اصول اخلاقی، چه اخلاق عمومی و چه اخلاق حرفه ای
  • بكارگیری كاركنان مجرب و آموزش دیده و نیز ارتقا و بازآموزی دوره­ای آنان
  • بهبود مداوم و مستمر کیفیت

تحقق اهداف فوق همواره مد نظر مدیریت و تمامی كاركنان آزمایشگاه رازی بوده و با تمام وجود، شرایط تسهیل كننده نیل به این اهداف را می­جوییم.

برای رسیدن به این اهداف همواره استفاده از ادوات و تجهیزات مدرن، بكارگیری الزامات استانداردمدیریتی ISO 9001-2008، استاندارد های تخصصی آزمایشگاهی نظیر ISO 15189:2007 و نیز الزامات بیان شده توسط آزمایشگاه مرجع سلامت، جزء لاینفك سیاستگذاری­های كلان این مركز می­باشد.

 

تیم آزمایشگاه:

مدیریت ارشد : دکتر سید محمود حبیب زاده (پزشک-متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی)

دکتر صبا هدی (پزشک-متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی)

دکتر رضا شهباز (پزشک-متخصص کلینیکال پاتولوژی)

دکتر علیرضا مصباح (پزشک-متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی)

دکتر فاطمه شاهسواری (دندان پزشک-متخصص پاتولوژی دهان و دندان)

دکتر مرجان عسگری (پزشک-دکترای ژنتیک پزشکی)

متین وصال (سوپروایزر، مدیر بخش مدیریت کیفیت، مدیر روابط عمومی)

شهرام فتاحی فر (مدیر بخش کنترل کیفی)

محمد امید دوست (مدیر مالی و اداری)© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت میباشد.